• Ми в соцмережах

Звернення до керівників та активістів громадських організацій

Шановні колеги, партнери, співгромадяни!

Звертаємось до вас із закликом об`єднатись у боротьбі з корупцією, яка майже зруйнувала й продовжує нищити незалежну українську Державу.

У кожного з вас напрацьований безцінний корисний досвід, усі ви робите напрочуд важливу справу, намагаючись протистояти  навалі  корупції та беззаконня, що продовжує атакувати суспільство  з усіх боків.

І саме зараз, коли в України, дякуючи Майдану,  з‘явився унікальний шанс скинути колоніальне ярмо безладу і зневіри, ми повинні усвідомити важливість моменту та спробувати об`єднати наші зусилля навколо спільної мети  - розбудови по-справжньому незалежної, демократичної, заможної України з рівними можливостями для кожного.


Чому більшість громадських організацій діють окремо, а деінде – конкурують одна з одною?

За роки незалежності вже були неодноразові спроби об`єднати правозахисні осередки, активну громадськість у  потужну консолідовану силу, яка б мала реальні важелі впливу на політикум та ефективно контролювала діяльність владних структур.

Але щось не заладилось. Або не було добре продуманої спільної;платформи, або справжні мотиви були не щирими, або починались суперечки за лідерство, вплив, дивіденди, тощо. І все це унеможливлювало консолідацію зусиль та зводило нанівець ефективність подібних об`єднань.

Сьогодні не час змагатись – хто краще бореться з корупцією, в кого більше виграних справ, чи підстав називатись справжнім борцем за справедливість.

На відміну від політиків, МИ – не конкуренти один одному, корупціонерів вистачить на всіх і надовго! Це треба зрозуміти, усвідомити, запустити нову програму.

 

Всі ми добре знаємо, як важко розбивати цю бюрократичну стіну, особливо на місцях, в регіонах, де все  пов’язано круговою порукою, кумівськими схемами, і де вкрай важко і небезпечно викривати порушення закону й прав людини.

Ми пропонуємо організувати громадську спілку на принципово іншій платформі, яка доведе, що український народ, активна його частина, на відміну від політиків, може і вміє знаходити компроміси, об’єднуватись заради спільного блага, спільної мети.

Ми запропонували координаційну платформу для громадських організацій, де можна було б обговорювати актуальні питання, спільно знаходити найбільш дієві механізми вирішення тих, чи інших існуючих  проблем. 


Чому важливо об`єднатись, який в цьому сенс

Нас кілька сотень, а може й тисячі, розпорошених по всій Україні! Голос однієї організації дуже важливий, але вкрай важко змагатися з системою поодинці.

Якщо діяти разом, це вже буде потужна енергія десятків тисяч активістів, голосів-членів організацій.

Це дасть нам можливість реального впливу на процеси в країні і зробить діяльність кожної організації набагато ефективнішою, впливовішою, результативнішою.

Давайте подивимось на цьому простому прикладі.  Відкритий запит (опублікований у ЗМІ) що до порушення закону на ім’я депутата, мера чи прокурора, підписаний однією людиною, апріорі вже має певну силу, бо впливає на свідомість людини, спонукає його думати над відповіддю, корегує його наміри та дії.

Запит, санкціонований та підписаний 100 організаціями має набагато більшу енергію впливу.  Це вже потужна громадська петиція, за якою стоять голоси тисяч людей, і яка суттєво зменшує шанси чиновника замовчати, чи проігнорувати ситуацію.

Це – лише одна з багатьох переваг спільної діяльності і можливостей, які відкриваються перед кожним із членів такого об`єднання.  

 


Спільні засади

Об’єднуватись навколо спільного розуміння процесів та тенденцій.

Треба зрозуміти та усвідомити – існує безліч ситуацій, коли не може бути єдиної вірної точки зору, єдиного вірного способу вирішення тієї чи іншої проблеми. Але можуть  і повинні бути вірні рішення в тій чи іншій ситуації, скореговані в умовах реалій та на засадах прагнення до честі і гідності, глибокого знання процесів та сутності проблем.

Попри загальне щире бажання подолати корупцію та встановити лад у державі, всі ми – люди з різним типом мислення, різними характерами та уподобаннями. Те, що одному здається очевидним, інший може аргументовано поставити під сумнів, методи дій одного можуть викликати несприйняття в іншого. І це – цілком нормально і природно.

Та при бажанні і намірі, при наявності спільної мети, всі розбіжності й непорозуміння можна подолати. Більше того – знайти компроміс, який базуватиметься на поєднанні, взаємному доповненні, на виборі найбільш вдалих і сильних моментів з кількох  початкових ідей та пропозицій.

Якщо активісти, керівники організацій піднімуться над власними амбіціями і почнуть слугувати спільній меті – корисна ефективність наших дій збільшиться в рази. Ми перші повинні показати владі, що здатні долати всі розбіжності та швидко знаходити спільні рішення, які  влаштують всіх і які будуть дійсно тим самим рятувальним та ефективним варіантом.  

Отже, наше першочергове завдання, це вироблення загальної стратегії принципів та дій. Саме це й буде запорукою ефективності, реальної спроможності щось реально змінювати і вирішувати.


В якості спільного дорадчого органу, ефективної  платформи, хочемо запропонувати Національну люстраційну асамблею.


В цей орган мають увійти на паритетних засадах всі організації, що виявлять зацікавленість у співробітництві.

Це дасть нам можливість разом, спільно контролювати владу та змушувати її виконувати свої обов’язки згідно із законом і демократичними засадами.

Не зволікаючи з часом, ми плануємо організувати з’їзд  громадських організацій в Києві, де будуть обговорені та прийняті всі необхідні положення та створена «дорожна карта» спільних дій.


Запрошуємо приєднатись до нашої ініціативи! Ваша участь дуже важлива, ваш досвід, ваші  напрацювання потрібні Україні, як ніколи!