• Ми в соцмережах

Всеукраїнський конкурс антикорупційних проектів
«Час діяти!»

Перейти до проектів


Шановні учасники конкурсу, члени журі,  колеги, експерти, активісти і просто небайдужі громадяни!

 

Ось і завершився наш перший Всеукраїнський конкурс антикорупційних проектів «Час діяти!». Від імені "ВГО Народна люстрація" хочемо подякувати всім за те, що відгукнулись, проявили громадянську активність, завдяки чому конкурс відбувся і зараз настав час підбити підсумки.

 За три місяці ми отримали 22 проекти майже з усіх куточків нашої країни. Аналіз ваших ідей, їх тематика, засвідчили, що в Україні нарешті сформувалось громадянське суспільство, що люди готові відстоювати свої права й нести відповідальність за те, що відбувається в країні. 

Були певні організаційні труднощі, інші несприятливі моменти. Зокрема, нам так і не вдалося залучити неполітичних спонсорів, щоб мати можливість вчасно виконати свої зобов’язання перед учасниками, а виступати під егідою якогось політичного проекту – це значить втратити свободу та об’єктивність. На таке ми принципово не згодні. Зробили спробу зібрати кошти в соцмережах, але вчасно зрозуміли, що в Україні є набагато більш актуальніші проблеми, ніж фінансування призового фонду конкурсу.

Та ми сподіваємось, що не призи були головним заохочувальним моментом – а перш за все, внутрішня потреба людей робити конкретні дії, власноруч творити історію своєї країни. Ми віримо, що ваші проекти – лише початок великих справ та майбутніх перетворень. "ВГО Народна люстрація" має досвід та організаційні можливості допомогти вам реалізувати свої задуми, щоб ваші проекти не залишились на папері, а стали частиною процесу сучасного українського державотворення. Тож наше співробітництво лише починається – ми з вами в одному човні, й лише від нас самих залежить, яким шляхом піде Україна. Час діяти! А призи неодмінно будуть – без подяки не залишиться жоден учасник.

 Лауреати Першого всеукраїнського конкурсу антикорупційних проектів «Час діяти!» https://lustraciya.org/proekti/laureati-pershogo-vseukranskogo-konkursu-antikorupcjnih-proektv-chas-dyati.html 


Журі конкурсу

Степан
Хмара


Громадський, політичний діяч, Герой України
Рена
Назарова


Громадський, політичний діяч,  депутат Київради
Богдан Хмельницький

Громадський діяч, правозахисник, Голова ВО «Об`єднання Богдана Хмельницького»
Ігор
Тихолаз


Громадський діяч, журналіст, еколог
Андрій
Неліпа


Громадський діяч Голова ВГО «Громада Рибалок України»
Віталій  
Кулик


Політичний експерт, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства
Ігор  
Луценко


Громадський діяч, журналіст
Тетяна
Висоцька
 

Головний редактор «Независимое бюро новостей»
Вячеслав Ковтун


Журналіст, правозахисник
Віталій
Іщенко


Правозахисник, Голова ГО «Комітет з питань корупції»


Проводиться за ініціативи ВГО «Народна люстрація» з метою активного залучення громадськості до люстраційних процесів, пошуку та втіленню ефективних методів боротьби із корупцією.

Завдання конкурсу

За результатами конкурсу буде сформований пул з проектів-переможців, який буде запропоновано Президенту України, Кабінету міністрів, Верховній раді до реалізації на державному рівні під контролем громадськості.

Усі події, пов’язані із конкурсом, будуть широко висвітлюватись у засобах ЗМІ

Основні положення конкурсу

Участь в конкурсі можуть брати громадські об`єднання, будь-які юридичні,  а також фізичні особи віком від 18 років.

Номінації

- Краща загальнодержавна програма

- Краща регіональна програма (на рівні області, району, міста)

- Кращий метод подолання корупції в окремому середовищі, чи типовій ситуації (наприклад – протидія рейдерському захопленню підприємства, подолання корупції у ВНЗ чи ЖЄКу)

Вимоги до конкурсних робіт

Оригінал подається державною мовою з дублюванням російською, чи навпаки.

Загальний обсяг тексту однієї роботи не повинен перевищувати 10 тис. знаків

Кількість проектів від одного учасника обмежена  однією в кожну номінацію.

 

Роботи надсилаються у вордівському форматі разом із заповненою  формою учасника, яка знаходиться поруч. Усі проекти будуть  розміщені у відкритому доступі на сайті конкурсу  після перевірки на відповідність умовам.

Буде перевагою, якщо у роботі враховуватимуться наступні положення:

- Розуміння суті проблеми, від причин до наслідків, від окремих проявів до тенденції

- Системний підхід до вирішення

- Конкретні пропозиції що до методів протидії корупції  у тих чи інших галузях, поступовий механізм їх реалізації в реальному часі й реальних умовах.

- Змодельовані ситуації, або реальні приклади із власного досвіду, що мали позитивний ефект.  

Будь ласка, не гайте часу на:

- Безвідповідальні звинувачення і повторювання загальновідомих принципів без конкретних дієвих механізмів.

- Конспірологічні теорії, а також фантастичні ідеї на кшталт  новітніх детекторів брехні, «сироваток правди», чіпування посадовців чи залучення екстрасенсів, тощо.

 

Призовий фонд конкурсу

Формується за рахунок добровільних  внесків спонсорів - представників бізнесу, які прагнуть вести прозору й чесну діяльність в Україні

Усім переможцям буде надана кваліфікована правова допомога та гарантія  безпосередньої участі у реалізації власних проектів.

 

Журі конкурсу

Журі конкурсу складатиметься із відомих представників громадськості, правозахисників, журналістів, авторитетних експертів та державних діячів, які вже довели свою здатність боротись із корупцією не словом, а ділом.

Прозорим голосуванням кожним членом журі буде обрано переможців і претендентів на призові місця. Підсумкова таблиця розподілу голосів та імена переможців будуть опубліковані на сайті конкурсу.

Заохочується обговорення і конструктивні дискусії що до представлених проектів у коментарях на сайті конкурсу.

Усі подані проекти будуть опубліковані на сайті конкурсу, а також надруковані у спеціальній брошурі, яка буде презентована на урочистому нагороджені переможців.

 Терміни проведення конкурсу.

Прес-конференція, присвячена старту конкурсу «Час діяти!», відбулась у вівторок, 24 червня о 13.30 в приміщенні інформаційної агенції УНІАН (вул.Хрещатик,4)

Термін прийому заявок до участі  у конкурсі подовжено – до 30 вересня 2014 року. 

https://lustraciya.org/publikacii/uvaga-konkurs-antikorupcjnih-proektv-chas-dyati-podovzheno.html 

Підсумки конкурсу - 15 жовтня 2014 року. 

Голова оргкомітету конкурсу - Леонід Хомяков

 

 

 

 comments powered by Disqus