• Ми в соцмережах

Вибори до райрад Києва пройдуть 29 травня - Координаційна рада

29 лютого, в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся розширений круглий стіл, присвячений питанням місцевого самоврядування і виборів до райрад Києва. Ініціаторами виступили МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» і Громадські ради при районних адміністраціях м. Києва.

Круглий стіл зібрав понад 30 учасників - активістів, голів громадських організацій, ОСН (органів самоорганізації населення), ОСББ, представників політичних сил, депутатів Київради, а також представників ЗМІ.

Які питання піднімались

На порядку денному стояло кілька важливих тем, що стосуються місцевого самоврядування, реальної децентралізації та виборів до райрад Києва, які були скасовані при Черновецькому. Зокрема, вирішувались наступні питання:

а) коли саме проводити вибори в райради;

б) за якою системою їх проводити;

в) як будуть розділятися повноваження - адміністративні і бюджетні, між райрадами і Київрадою;

г) хто і яким чином контролюватиме процес, і координувати дії київської громади в боротьбі за свої права мати районні ради;

д) що робити в ситуації, коли київська влада, в спайці з недобросовісними суддями і комунальної мафією, намагаються саботувати або зовсім заборонити вибори в райради.

В цілому, круглий стіл проходив в робочій, конструктивній атмосфері усвідомлення спільних інтересів. Кожен з присутніх мав можливість висловити свою точку зору і запропонувати варіант вирішення порушених питань і проблем. По основним принциповим питанням досить легко вдалося прийти до консенсусу. Незначні розбіжності стосувалися методів впливу на владу, а також зміни Закону про місцеві вибори - з партійної системи на мажоритарну.

 

 

Результати круглого столу

Отже, головними підсумками круглого столу стали:

1. За результатами засідання створено Координаційну раду громадської ініціативи щодо виборів у райради м. Києва, куди увійшли громадські працівники, активісти, представники політичних партій, депутати Київради. Цей орган буде здійснювати всі процедури, необхідні для підготовки виборів, контроль за владою, координувати взаємодію активістів і виконання технічних питань (новий статут виборів, питання розмежування повноважень, спільні акції, петиції і т.п.).

2. Головний підсумок круглого столу - була затверджена дата виборів до райрад - 29 травня 2016 року, за яку практично одноголосно проголосували всі присутні! Саме ця дата буде відправною точкою для всіх вимог до діючої влади і мотивом до дії ЦВК.

3. Також, обов'язковою умовою, була затверджена вимога до майбутніх кандидатів у районні депутати - реальне проживання в районі, де ти висуваєшся. В Законі про вибори буде запропоновано внести зміну - для виборів до районних рад залишити тільки мажоритарну складову!

4. Було підписано колективний лист-звернення до мера Києва Віталія Кличка і депутатів Київради, з вимогою затвердити на найближчому засіданні дату виборів до райрад Києва - 29 травня!

5. Ініціатор і модератор круглого столу, голова МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» Едуард Багіров закликав підписати колективне звернення до Вищої ради юстиції зі скаргою на суддю Огурцова, який своїм рішенням заборонив проводити вибори в райради м. Києва.

6. Всіх свідомих киян закликали прийти в четвер, 3 березня, в 9:30 на Хрещатик, під стіни мерії, і натиснути на київську владу, щоб вона негайно прийняла рішення про вибори в райради. Інакше це питання загрузне в бюрократичних процедурах і кияни залишаться один на один зі своїми проблемами. 

Теги: вибори до райрад, МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України», Едуард Багіров

comments powered by Disqus