• Ми в соцмережах

Коли міська влада живе за принципом: кожному своє...

Розмови про встановлення у Березані камер відеоспостереження точаться давно: 25 жовтня 2016 року, під час проведення 23-ї чергової сесії Березанської міської ради VІІ скликання, депутати затвердили Комплексну програму організації допомоги діяльності Березанському відділенню поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області у забезпеченні охорони публічного порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території міста на 2016-2018 роки. У рамках її реалізації передбачалось надання коштів у розмірі 195 тис. грн у 2017 році для встановлення технічних засобів відеоконтролю за станом правопорядку на вулицях та в громадських місцях міста для швидкого виявлення та ідентифікації осіб, які причетні (або готуються) до вчинення правопорушень.


Першим про хід виконання одного з пунктів Комплексної програми розповів депутат Березанської міської ради Олег Сивак в інтерв’ю, опублікованому в газеты «Березанська громада» (№ 21 від 26 травня 2017 року): «Березанці готові долучатися до вирішених загальноміських проблем», - запевнив він та, зокрема, повідомив: - Наразі закуплено обладнання для відеоспостереження відповідно до міської програми «Безпечне місто». В цьому брав участь «Березанькомунсервіс». До кінця місяця воно буде змонтовано. У Березані у людних місцях, на центральних вулицях, в’їздах і виїздах з міста, Привокзальній площі встановлять камери відеоспостереження. Вся інформація надходитиме на монітор Березанського ВП та чергового Березанської міської ради. Таке нововведення сприятиме зменшенню рівня злочинності, оперативному розкриттю злочинів».

Якщо опустити деякі неточності щодо того, у ході якої саме програми передбачалось встановлення камер відеоспостереження, то в сухому залишку маємо наступне: у травні місяці гроші у сумі 195 тис. грн Березанською міською радою були витрачені, і в червні місяці березанці мали б можливість насолоджуватись результатами такого нововведення. Але… минули червень, липень, серпень, а довгоочікувані камери відеоспостереження так на вулицях міста й не з’явились. Чому? З ким виконавчий комітет Березанської міської ради укладав договір про постачання та монтаж системи відеоспостереження?

За даними сайту єдиного веб-порталу використання публічних коштів «Є-дата», виконавчий комітет Березанської міської ради Київської області уклав Договір № 010417/54 від 03.05.2017 з ФОП Невгодом Олександром Юрійовичем про закупівлю системи технологічного відеоспостереження. Вартість договору – 195 тис. грн.




Наступного дня була здійснена проплата за надану послугу, про що свідчать акти № 010417 від 03.05.2017 щодо виконання договору:

 



 

Привертає увагу та обставина, що Березанська міська рада закупила у ФОП Невгод О.Ю. китайські відеокамери спостереження дорожче від ціни виробника.

Так, було придбано 9 IP камер Dahua DH-IPC-HFW5200E-Z12 вартістю 8 319 тис. гривень кожна. Водночас на сайті Alibaba виробник Dahua (Китай) продає такі камери, залежно від розміру партії, по 100-300 доларів, або 2,6 - 6,9 тис. грн. без доставки.




Зауважимо, що на вартість відеокамер впливає кількість придбаного товару.  Це у рази дешевше від ціни добродія Невгода О.Ю.

Причому договір на закупівлю системи відеоспостереження і акти про виконання договору були підписані головою виконавчого комітету Березанської міської ради Володимиром Тимченком 19 липня 2017 року.


А вже 25 липня цього року В.Тимченко підписує Договір № 80 від 11.07.2017 з ПП «Професійні мережі» (керівник Невгод Максим Юрійович) на здійснення установки системи технологічного відеоспостереження у м. Березані (Вартість договору складає – 20 тис. грн) та Договір №81 від 11.07.2017  на виготовлення проектної документації для організації системи технологічного відеоспостереження цією ж юридичною особою. Вартість договору складає – 25 тис. грн.

Ви ще не забули суми, яку рішенням сесії Березанської міської ради Київської області від 25.10. 2016 № 202-23-VII, передбачалось витратити для встановлення технічних засобів відеоконтролю? 195 тис. грн. У липні 2017 року витрачено на 45 тис. грн. більше.

Розуміючи незаконність своїх дій, 14 вересня 2017 року міський голова Володимир Тимченко виносить на розгляд 39-ї чергової сесії VII скликання питання про внесення змін до Комплексної програми організації допомоги діяльності Березанському відділенню поліції Переяслав-Хмельницького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області у забезпеченні охорони публічного порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території міста на 2016-2018 роки. І депутати Березанської міської ради слухняно «узаконюють» перевитрату коштів місцевого бюджету, змінюючи обсяг фінансування Комплексної програми в частині збільшення кошторисних призначень на встановлення системи відеоспостереження на …45 тис. грн.

 

Але на кінцевий результат – власне встановлення у місті камер відеоспостереження - ці маніпуляції з міським бюджетом не вплинули. Незважаючи на запевнення депутата Березанської міської ради Олега Сивака, березанці навіть в листопаді не побачили відеокамер на вулицях міста. Чому? Ось яку відповідь надав учасникам спільноти «Березанську владу під контроль громади» у соціальній мережі Фейсбук керівник ПП «Професійні мережі» Максим Невгод:

«Шановні! ПП «Професійні Мережі», згідно договору, займається монтажем системі відеонагляду у м. Березань, і саме я, як директор, відповідаю за проведення робіт. Система являє собою мережу камер загальною протяжністю більше 20 км, розташованих на опорах ПЛ-0,4 кВ на спеціальних кронштейнах. Ще на презентації я наголошував, що для будівництва системи нам потрібно вирішити два важливих питання: зв’язати між собою камери та забезпечити їх електроенергією. Будівництво власної високошвидкісної мережі передачі даних загальною протяжністю 20 км підвищило б вартість проекту в декілька разів, те саме стосується і мережі електроживлення. Тому пан Олег провів велику роботу та домовився з місцевим провідним провайдером «Кристал» про надання каналів передачі даних для нашої системи, що стало можливим лише після завершення модернізації провайдером «Кристал» власної мережі до провідного рівня. Ці рішення відклали закінчення робіт на декілька місяців, але дали змогу придбати більшу кількість відеокамер (адже ми значно знизили витрати на мережу передачі даних), встановити їх в найвіддаленіших кутках міста (в місцях передбачених проектом та погоджених поліцією).

Другим важливим питанням було забезпечення електрифікації. Вирішення цього питання стало можливо завдяки професіоналізму та активній громадській позиції керівництва місцевого РЕМ, хоча задача стоїть не з легких, адже деякі камери розташовані в місцях, де відсутні проводи. Для вирішення проблеми доводиться встановлювати нові опори та прокладати нові лінії 0,4кВ.

Подібні затримки неминучі при будівництві проектів у масштабах цілого міста.

Що стосується стану готовності:

- у повному обсязі виготовлена проектна документація;

- у повному обсязі виготовлені та встановлені кронштейни для кріплення камер;

- у повному обсязі виготовлені та встановлені зовнішні телекомунікаційні бокси;

- у повному обсязі встановлене та налаштоване серверне обладнання для ПО «НомерОк»;

- 90% системи під’єднано до мережі передачі даних;

- 60% системи електрифіковано.

На наступному тижні запланований запуск системи у тестовому режимі».



Однак така відповідь не тільки не розвіяла сумнівів мешканців міста щодо правомірного використання коштів місцевого бюджету, але додала до них нових: коли, скільки та на яких підставах були придбані додаткові відеокамери, якщо зміни до Договору від 03.05.2017 № 010417/54 не вносилися? Чи передбачено проектною документацією встановлення додатково придбаних відеокамер? На яких умовах місцевий провідний провайдер «Кристал» надав у користування Березанській міській раді канали передачі даних, а керівник Баришівського РП ПрАТ «Київобленерго», керуючись «активною громадською позицією», погодився (безкоштовно?) проводити роботи по встановленню нових опор та прокладанню нових ліній 0,4 кВ для встановлення системи відеоспостереження?

Ось яку відповідь на запитання стосовно вартості прокладання додаткових нових опор та нових ліній 0,4 кВ надав Максим Невгод:

«Частина вартості електрифікації закладена у… сумі 195 тис. грн.., частину витрат взяло на себе керівництво РЕМ, додаткових затрат місто не понесло. Камери встановлюються на в'їздах в місто, на переїзді та в центрі. Першим етапом будівництва передбачено встановлення 9-ти камер для системи розпізнавання автомобільних номерів, встановлення серверного обладнання та закупівля програмного забезпечення "НомерОк" на 9-ть каналів (максимальна ємність даного софту)».

На нашу думку, такі дії вищезгаданих посадовців містять у собі корупційну складову. Чи вбачають її у діях міського голови Володимира Тимченка депутати Березанської міської ради? Мабуть, що так. Однак, активно протистояти беззаконню не можуть, бо у березанського мера у депутатському корпусі існує провладна більшість. І кожен з цієї «більшості» має від нього певний зиск чи то у вигляді призначення на керівну посаду, чи то у виділенні земельної ділянки, пільг у сплаті податків, а то й просто – у можливості заробити грошенят з місцевого бюджету. І ось тут принцип «Кожному – своє» залишається незмінним, незважаючи на будь-які революції: платники податків місцевий бюджет наповнюють, а розпорядники коштів місцевого бюджету невпинно дбають про те, аби жодна зайва копійка не пропливла повз їхні кишені чи кишені їхніх великих і вічно нужденних друзів, товаришів та знайомих…

Іван ГРИГОРІВ



Теги: Березань, м. Березань, Березанська міська рада

comments powered by Disqus