• Ми в соцмережах

Ми в Березані гуляли-веселились, порахували – просльозились

У нашого народу особлива любов до святкувань. Варто лишень зазирнути у календарик, і ми переконаємось, що привід щось відзначити в українців є завжди: вервечкою по ньому тягнуться професійні свята, до них додаються ще й свята релігійні та державні. Та одного із свят побачити на листках календаря не вдасться, хоч воно для березанців особливе, і зветься просто – День міста.

 

 

 

Цього року Березані виповнилося ні багато, ні мало – 400 років. Отже питання, чи відзначати цю дату, перед жителями міста не стояло (все ж таки ювілей!) А от як святкувати, з огляду на те, що в країні триває неоголошена війна і люди потерпають від фінансової скрути, подумати годилося б, та... не судилося.

 

Тест на інтелект

 

 

 

Зате мер Березані (перший ліворуч) попіарився на славу, та ще й за кошти платників податків, тобто за рахунок жителів міста…

 

«Уря! Відгуляли! Класно! Напилися! Наїлися! Настрибалися! Голова обертом! Уря! Уря! Уря! Хай живе місцева влада, і ми поруч з нею!» – приблизно такий тон більшості публікацій, які з’явилися у соцмережах відразу ж після свята, і належать вони молоді. Але ми – не шанувальники хорового співу на честь місцевої влади, тому вирішили, насамперед, з’ясувати, у яку копієчку влетіло березанцям оте «Уря!», і як довго вони його будуть вихекувати.

 

За попередньою інформацією, отриманою з офіційного сайту Березанської міської ради Київської області, ми дізналися, що під час шістнадцятої чергової сесії депутати Березанської міської ради сьомого скликання надали згоду на фінансування святкування Дня міста у розмірі 425 тисяч гривень. Куди саме планувалося потратити таку чималеньку суму бюджетних коштів? Аби знайти відповідь на це питання, редакція всеукраїнської громадсько-політичної газети «Наша Версія» звернулась з інформаційним запитом до Березанської міської ради надати для ознайомлення кошторис витрат на проведення Дня міста. Відповіді прийшлось чекати довго та, зрештою, вона таки надійшла: «На Ваш інформаційний запит вих. НВ-02/81-5 від 15.09.2016 в порядку Законів України «Про інформацію» та «Про доступ до публічної інформації» повідомляємо, що зможемо надати завірений належним чином кошторис витрат на святкові заходи з нагоди Дня міста, як тільки будуть зареєстровані усі платіжні доручення в Управлінні Державного казначейства. Заступник міського голови Р.Ф. Хруль».

 

 

 

 

Овва! Такого повороту подій ми не чекали. Виявляється, у Березані проживають настільки багаті люди, що кошти з бюджету роздають направо й наліво, навіть не цікавлячись, на що вони будуть витрачені! Адже, як видно із відповіді заступника міського голови Р. Ф. Хруля, кошторису витрат на проведення Дня міста ніхто не складав, в очі не бачив і не затверджував. Бо кошторис – то фінансовий план майбутніх витрат. Саме на його підставі депутати Березанської міської ради мали б виділити певну суму коштів на святкування. Та, як бачимо, сума у 425 тис. грн. взята просто зі стелі. Певно, за принципом: хто більше?

 

І реєстрація платіжних доручень в Управлінні Державного Казначейства до наявності кошторису, а тим більше до його затвердження, не має жодного стосунку. Отримана відповідь – не що інше, як спроба посадової особи вийти сухою із води, тому що витратити майже півмільйона гривень без будь-яких попередніх розрахунків витрат – це реальна халепа.

 

Чи зрозуміють це мешканці міста? Звісно. Не тільки ж легковажна юнь населяє Березань. Є ще й люди середнього та старшого віку. Тих просто так не одуриш. Тест на інтелект ними пройдено успішно.

 

«У сусіда хата біла...»

 

Колись за радянських часів була популярна газетна рубрика «Два світи – два способи життя». Під нею публікували матеріали, які пропагували соціалізм і різко засуджували капіталізм, розповідаючи, як у Радянському Союзі добре та на Заході погано. Відійшли ті часи у минувщину, але звичка порівнювати як «у нас» та як «у них» залишилася.

 

Загалом, непогана звичка, звісно, якщо в її основі прагнення до досконалості. Тож чому б не поцікавитись, у яку суму обійшлося святкування Дня міста, припустимо, у Вінниці? Обласному центрі, зауважте.

 

 

 

Вінниця обрана нами для порівняння невипадково. На святкування Дня міста до Березані приїздив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який з 2006-го до 2014 року був міським головою цього обласного центру, населення якого складає 372,4 тисячі.

 

 

 

За підсумками рейтингу 2013 року журнал «Фокус» оголосив Вінницю найкращим містом для життя в Україні. Так от, на святкування Дня міста Вінниці у 2015 році було виділено 265 560 гривень. І кошторис витрат мав такий вигляд:

 

1. Оплата послуг з оформлення місць проведення заходів – 20 000,00 грн.

2. Оренда сценічних конструкцій для проведення заходів на території міста – 65 000,00 грн.

3. Оренда звукопідсилюючого та світлового обладнання для проведення заходів на території міста – 29 850,00 грн.

4. Оплата автотранспортних послуг для перевезення виставкового обладнання – 5000,00 грн.

5. Встановлення біотуалетів – 7000,00 грн.

6. Оплата послуг з встановлення турнікетного огородження – 4000,00 грн.

7. Утримання контейнерів – 5000,00 грн.

8. Оплата послуг автовишки – 6000,00 грн.

9.Оплата транспортних послуг для перевезення реквізиту та устаткування – 10000,00 грн.

10. Придбання сигнальної стрічки – 2000,00 грн.

11. Оплата послуг з організації та проведення урочистого прийому – 65 000,00 грн.

12. Придбання дитячих колясок (10 шт. х 4671,00 грн.) – 46710,00 грн., в т. ч. податок на доходи фізичних осіб та військовий збір – 6 710,00 грн.

 

Всього: 265 560,00 грн.»

 

 

 

 

Ну що ж, Вінницю березанці переплюнули своїм грандіозним розмахом гулянь. А чи вдалося втерти носа сусідам? На очі потрапила «Програма святкування святкування 30-ї річниці Згурівського району»:

 

«8.00 – виставка-продаж сільськогосподарської та промислової продукції;

8.30 – виставка декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-клас з вишивки, вишивки бісером, лозоплетіння;

– свято квітів «Тобі, моя прекрасна Згурівщино!»

– конкурс малюнків на асфальті «Рідний край очима дітей»;

– виставка архівних документів;

– виставка-продаж кулінарних виробів вихованців Згурівського професійного ліцею (виручені кошти будуть передані для потреб АТО).

– виставка продаж дитячих робіт (виручені кошти будуть передані для потреб АТО);

– фотовиставка «Фотоетюд з АТО»;

– виставка презентація селищної, сільських рад району «Моє рідне село», конкурс-презентація традиційних страв територіальних громад району «Згурівщина смакує», пригощання учасників свята;

– майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок, виготовлення оберегів учасникам АТО;

– виставка картин місцевих художників, майстер-клас художника;

– виставка-презентація павільйонів сільськогосподарських та промислових підприємств;

– виставка сільськогосподарської техніки;

– виставка переможців літературного конкурсу та фотоконкурсу «Району-30»;

– збір продукції, речей, допомоги для учасників АТО;

– козацька каша;

– спортивні змагання, розваги.

11.00 – Чемпіонат області з футболу серед юнаків 2000-2001 р.н. Згурівка – Бориспіль.

14.00 – Чемпіонат району з футболу с. Щасливе – с. Нова Оржиця. Стадіон.

12.00 – урочиста частина свята (покладання квітів, нагородження кращих представників трудових колективів, ветеранів праці, учасників АТО, підбиття підсумків жнив-2016, конкурсу на кращий населений пункт району, вшанування молодих сімейних пар та ровесників району, нагородження переможців конкурсів, концертна програма за участю аматорів художньої самодіяльності району).

17.30 – привітання з днем району від голови Аграрної партії України В.Є. Скоцика.

18.00 – концерт співака та автора пісень Олега Вінника.

20-00 – вечір відпочинку, дискотека.

Заходи будуть проведені в центрі смт. Згурівка, спортивні змагання – на стадіоні.

Працюватимуть заклади торгівлі, громадського харчування.

Для дітей з 10.00 до 16.00 год. всі атракціони, ігри, розваги безкоштовні!

Для дітей – безкоштовне морозиво (сходи «Укртелекому»)». 

 

Як ви думаєте, у яку копієчку вилилось району святкування, якщо виступ Олега Вінника профінансувала Аграрна партія України? Отож бо!

 

Різниця очевидна. Немає у програмі святкових заходів ні виступів капели бандуристів, ні рок-гурту «Гайдамаки»... Але є розуміння, що поруч з нами, за спиною кожного українця стоїть ВІЙНА. Незрима – для тих, хто безпосередньо не бере участь у ході бойових дій, але дуже болюча для тих, хто вже зазнав втрат. А якщо війна, то її тягар потрібно ділити між усіма громадянами, і підтримувати одне одного, хто чим може, якщо ми – один народ, якщо ми – одна нація. Це розуміють у Згурівці на святкуванні 30-річчя утворення Згурівського району, але про це забули у Березані під час відзначення ювілейної дати – 400-ліття з дня заснування міста, де темі АТО була приурочена презентація відеокліпу Ольги Борускене, до якого місцева влада непричетна. Розрив у свідомості місцевої влади Березані та Згурівки колосальний. Безодня.

 

А ось ще одне повідомлення про свято. Вірніше, про зміни у святковій програмі у зв’язку з погодніми умовами. Належить воно баришівчанам. Найближчі сусіди березанців подбали про людей і вирішили, що у холоднечу не будуть проводити свято на стадіоні, а перенесуть його до Будинку культури.

 

 

 

 

Березанські ж дітлахи тремтіли у вишиванках, чекаючи свого виступу, у той час, коли дорослі дяді та тьоті, вдягнені у теплі куртки, слухали вітання зі святом з вуст посадових осіб.

 

 

 

 

Про що вони думали в ту мить? Мабуть, про розбіжність між словом та ділом березанських чиновників…

 

Післямова

 

І наостанок наведемо декілька цифр, які демонструють готовність березанської місцевої влади до децентралізації, а саме показують, наскільки ефективно вміє Березанська міська рада витрачати кошти. Отже:

 

22.09.2016 відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради перерахував кошти у сумі 30 000 грн. ФОП Турбанов С.І. за забезпечення сценою та сценічним обладнанням згідно з договором № 55 від 20.09.2016 акт № 55 від 21.09.2016; без ПДВ.

 

Цього ж дня відділом культури і туризму перераховано аванс у розмірі 30% від вартості виступу, що складає 27 285.00 грн. на рахунок ФОП Михайлюта О.І.

 

Ще 9 800.00 грн. було перераховано ТОВ «Фокус-Медіа» за друк та монтаж постера (художньо оформленного плаката) згідно з договором №25/15/09/16 від 15.09.2016 та акта № 101 від 19.09.2016; без ПДВ.

 

ФОП Пелах О.В. отримав від відділу культури і туризму на свій рахунок 7 000 грн за футбольні м’ячі.

 

ТОВ «Перший український годинниковий завод»5 998.00 грн. за сувенірну продукцію згідно з договором № 52/1052-А від 20.09.2016 та накладної № 83 від 20.09.2016; без ПДВ.

 

ФОП Піскарьова – Лєснікова Т.А. перераховано за участь у концерті аванс 30% згідно з договором 53 від 19.09.2016; без ПДВ у сумі – 5 250.00 грн.

23.09.2016 відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради перерахував кошти у сумі 7 570.00 грн. ФОП Нипорка А.О. за квіти ,стрічки, пакети подар.; дог. № 64 від 22.09.2016 накл. № 162 від 22.09.2016; без ПДВ.

 

Цього ж дня відділом культури і туризму перераховано аванс у розмірі 30% від вартості виступу, що складає 11 772.00 грн. ТОВ «Парк Київська Русь» за організацію локації середньовічних розваг згідно дог. № 9 від 19.09.2016; в т.ч. ПДВ – 1962,00 грн.

 

27.09.2016 відділ культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради перерахував кошти у сумі 12 250.00 грн. ФОП ПіскарьоваЛєснікова Т.А. за участь у концерті. Цього ж дня повністю розрахувався за виступ гурту «Танок на Майдані Конго» – ФОП Михайлюта О.І. перераховано – 63 665.00 грн.

 

ФОП Турбанов С.І. отримав від відділу культури і туризму виконавчого комітету Березанської міської ради 35 720.00 грн. за забезпечення сцени та сценічного обладнання; дог. № 55 від 20.09.2016 накл/акт № 34 від 26.09.2016; без ПДВ.

  


Якщо додати до цього переліку витрат кошти, витрачені на прапори, кульки, використання спецтехніки, сувенірну продукцію, то станом на сьогодні із міського бюджету вже витрачено більше 216 310 грн. І це, як то кажуть, ще не вечір. Головні витрати попереду. Ви ж пам’ятаєте, «під укіс» вирішили пустити 425 тисяч гривень бюджетних коштів.

 

На харчування дітей відділ освіти виконавчого комітету Березанської міської ради у вересні місяці витратив 239 795 грн. 68 коп. Тож за один день святкування ювілею березанці «проїли» майже 2 місячних раціонів школярів! Цікаво було б дізнатись прізвища найбільш ненажерливих...

 

Наталя КИРИЛЕНКО, власний кореспондент «Нашої версії»

Джерело: http://n-v.com.ua/mi-v-berezani-gulyali-veselilis-poraxuvali-proslozilis-2/




Теги: Березань, Березанська міська рада, день міста

comments powered by Disqus