• Ми в соцмережах

Законно обрана Громадська рада Фонду соцстрахування вимагає звільнення керівництва Фонду та звіту за три рокиВ ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція активу Громадської ради Фонду соціального страхування України (ФССУ), на якій було висунуто ряд вимог до керівництва ФССУ, і оприлюднені факти корупційних зловживань стосовно управління активами Фонду та саботажу результатів виборів Громадської ради ФССУ. 

Відео з прес-конференції: Зокрема, новообраний голова Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської спілки працівників наземного, водного та авіаційного транспорту Дмитро Сар`ян звернув увагу громадськості і журналістів на кошти у розмірі 49 мільярдів гривень, які впродовж останніх трьох років Фонд розподіляє за власним бажанням, і не звітує – куди і на яких підставах.

«Наразі, ніхто не знає, куди вони поділися, а коли ми від імені законно обраного контролюючого органу задали це питання керівництву ФССУ, то наштовхнулись на саботаж, відверте нехтування законом і спробу розвалити, зробити Громадську раду недієздатним органом, через створення фейкової ініціативної групи, яка начебто готує нові вибори до Громадської ради на підставі того, що на установчому засіданні були присутні менше двох третин зареєстрованих членів.  

Але це повна нісенітниця! Ми вже обрали легітимну, законну і повноважну Громадську раду 14 грудня 2017 року, де були присутні більшість членів громадських організацій, які офіційно зареєструвались для участі в установчих зборах, щодо формування складу Громадської ради Фонду соцстрахування. А саме, на цьому засіданні були присутні 19 з 31 зареєстрованих кандидатів, тобто значна більшість, що повністю відповідає закону і положенням, які викладені у постанові Кабміну № 555. Тобто, Громадська рада обрана, вона існує, і має всі повноваження передбачені законом.

Натомість, голова правління ФССУ пан Володимир Саєнко в своєму блозі на http://blog.liga.net ставить під сумнів легітимність зборів, і хоче обрати нову Громадську раду, яка (дослівно) «не гратиме у власну гру, а стоятиме на сторожі ефективної роботи фонду». Звичайно, йому не подобається незалежна Громадська рада, яка вимагає прозорості і абсолютно справедливо прагне контролювати діяльність керівництва ФССУ.
 
Дмитро Сар`ян наголосив, що платниками у ФССУ є мільйони людей, і вони мають право знати – як і куди розподіляються кошти Фонду.

«Від імені Громадської ради, я звертаюсь до Правління та виконавчої дирекції ФССУ з вимогами:

-          По-перше, припинити дії по перешкоджанню діяльності Громадської ради;

-          По-друге, зупинити протизаконні дії по утворенню рейкової ініціативної групи;

-          По-третє, надати Громадській раді Фонду звіт за 2015, 2016 та 2017 роки;

-          По-четверте, створити систему за допомогою якої кожна людина, яка сплачує до ФССУ, мала б можливість бачити куди витрачаються її кошти - до копійки;

-          По-п`яте, зробити роботу Фонду публічною та прозорою;

-          По-шосте, звільнити директора виконавчої дирекції ФССУ Баженкова Євгена Володимировича та його радника Беліневича Павла Вадимовича з займаних посад».

Також, голова Громадської ради ФССУ повідомив журналістам, що зараз тривають слідчі дії, щодо зловживань та порушень законодавства в управлінні коштами ФССУ: «Вже сьогодні Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ України розслідується кримінальне провадження за фактами заволодіння грошовими коштами Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності в особливо великих розмірах та зловживання службовими особами вказаної установи своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. На підставі ухвал суду працівниками ГПУ були проведені обшуки у приміщеннях Фонду та за адресами проживання його службових осіб. Досудове розслідування триває. Як Громадська рада, ми слідкуватимемо та контролюватимемо хід розслідування і не дамо спустити його на гальмах»,  - заявив Дмитро Сар`ян.

Голова Громадської ради ФССУ також повідомив, що теперішнє керівництво Фонду  збирається звільнити 35% його штатних працівників. - «Ми не дамо цього зробити, бо це порушує законні права працівників Фонду, громадян України. Також, ми перевіримо інформацію про корупційні схеми у ФССУ, стосовно дерибану коштів у сфері санаторного лікування. Закликаємо громадськість, ЗМІ разом з нами слідкувати за розвитком подій та вимагати реформування ФССУ, бо ця справа стосується кожного з нас», - підсумував Дмитро Сар`ян.

Секретар Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської профспілки працівників сфери бух. обліку та аудиту Дмитро Ходос, звернув увагу журналістів на підозрілі і незрозумілі, з точки зору закону і здорового глузду, дії керівництва ФССУ.

«Ми не розуміємо, чому керівництво ФССУ, відмовляючись визнавати діючий склад новообраної Громадської ради, намагаючись дискредитувати вибори, вирішило змінити положення про кворум. Але ж у постанові Кабміну № 555 від 05.08.2015 р., що регламентує вибори, чітко зазначається, що  Установче засідання Громадської ради ФССУ визнається чинним, якщо на ньому присутня більшість зареєстрованих делегатів. Із 31 зареєстрованих на засіданні 14 грудня були присутні 19 членів, тобто переважна більшість. Які можуть бути претензії, чому керівництво ФССУ вирішило змінити правила, і хто давав їм на це право? Це - абсурд і беззаконня. Тому ми вимагаємо щоб правоохоронні органи розібратись з цією ситуацією, і надати їй правову оцінку, про що ми написали відповідні заяви», - зазначив Дмитро Ходос.

Ще один учасник прес-конференції, член Громадської ради ФССУ, представник профспілки працівників агропромислового комплексу Сергій Кондрюк наголосив на неприпустимості втручання керівництва ФССУ у створення Громадської ради: «Ми тут хотіли говорити про реформування ФССУ, про майбутній розвиток цієї структури. Натомість змушені спростовувати дезінформацію та звертатись до громадськості, щоб розказати правду. Сформована 14 грудня 2017 року Громадська рада ФССУ за всіма ознаками була обрана прозоро, легітимно, законно. Жодна громадська або правоохоронна структура не оскаржила результати цих виборів. Натомість, керівництво ФССУ вирішило не визнавати ці результати, а хоче обрати нову Громадську раду під власні смаки. Але так бути не може. Тому ми закликаємо профільні установи – Мін’юст, Мінсоцполітики, ГПУ – дати відповідь, як таке, взагалі, могло статись в Україні? Очевидно, що керівництво ФССУ боїться, що його викриють, та заставлять відповісти за розкрадання коштів.

Звичайно, ми плануємо системні кроки щодо реформування ФССУ – хочемо зробити його діяльність відкритою, прозорою, щоб усі могли побачити рух коштів. Хочемо, щоб керівництво ФССУ обиралось за участю основних делегатів-платників внесків, і ще маємо багато пропозицій», - розповів Сергій Кондрюк.

Вадим Бодаєв, голова Ради Всеукраїнського об`єднання «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» у своєму виступі підкреслив, що АПУ є найбільшим платником у Фонд соцстрахування, тому його представники хочуть мати чітку відповідь – де їхні кошти, як вони витрачались, і куди зникли. - «Ми хочемо створити механізм контролю за витрачанням коштів, за управлінням фінансами ФССУ, і сподіваємось, що новообрана Громадська рада ФССУ впорається з цим завданням. Закликаємо суспільство не бути байдужими та вимагати реформування ФССУ, як структури, яка розпоряджається життєво важливими для кожного українця коштами», - підкреслив він. 


Теги: Фонд соцстрахування України, Громадська рада ФССУ, профспілки України, Дмитро Сар`ян, Дмитро Ходос, Вадим Бодаєв, Сергій Кондрюк, Євген Баженков, Володимир Саєнко

comments powered by Disqus