• Ми в соцмережах

Як змусити чиновника сумлінно виконувати свою роботу

Головна проблема українського соціуму у його відношеннях із владою – відсутність легітимних, по-справжньому ефективних засобів контролю за діяльністю чиновників усіх рівнів. А відтак – майже повна безвідповідальність та відчуття безкарності.

Уся бюрократична машина пострадянської системи управління була спрямована на приховування власних дій і рішень щодо витрат бюджетних коштів та розподілу матеріальних ресурсів.

Корупція настільки глибоко в`їлась у менталітет середньостатистичного вітчизняногопосадовця, що нормальна робота на благо людей, без хабарів і відкатів,вважалась якимось блюзнірством, зрадою корпоративних інтересів.

 

Настав час все змінити

Сьогодні інформацію не можна приховати – будь-яка «таємна» угода, домовленість, контракт чи розпорядження дуже швидко стають відомі усім. Як би ви не старались, не замітали сліди, які б схеми не вигадували – усе швидше рано, ніж пізно, вилізе не поверхню.

Чиновники повинні зрозуміти – вони живуть і працюють не у вакуумі. В будь-який момент спритний хакер, секретарка, ображена коханка чи ненадійний партнер можуть «злити» їхні неблагонадійні справи у ЗМІ.

Разом з тим нове українське громадянське суспільство, яке скинуло бандитське ярмо, вже не пробачить незрозумілих відповідей, коли чиновник, ховаючи очі, щось там каже про невимушену помилку, про неузгодженість дій…

Отже, процес очищення суспільства від корупції дуже болючий та кропіткий. І потребує активної участі кожного з нас.

Звичайно, не варто вішати ярлики на усіх. Треба кожному дати шанс усвідомити, що він живе і працює в новій Державі, в нових умовах, з новими принципами й підходами. Але вибір у посадовця, який не може чи не хоче перебудуватись, відтепер має бути простий – або відставка, або тюрма.

ВГО «Народна люстрація» започаткувала нову систему звіту чиновників щодо діяльності на своїй посаді. Ми закликаємо громадські об`єднання, активістів з усіх куточків України залучитись до нашої ініціативи.

 

Як працюватиме система

Ви знаєте про існування певної проблеми, яка потребує вирішення. Це можуть бути побори у школі чи ВНЗ, кришування наркопритону, нецільове використання грошей, розкрадання майна, стихійні звалища, незаконне будівництво, захоплення території чи споруд, забруднення водойм, вирубка лісу…

Ви збираєте певні факти, докази, свідчення, які можете здобути.

Разом з вами ми встановлюємо особи тих, хто відповідальний за безлад чи незаконну діяльність, хто покриває недбальство або правопорушення.

Тоді формуємо чіткий запит відповідальним чиновникам, представникам контролюючих органів. Публікуємо цей запит у відкритому доступі.

У запиті будуть три питання:

1. Що потрібно для того, щоб вирішити проблему.

2. Коли проблема буде вирішена – точний термін.

3. Хто несе відповідальність і як буде покараний.

На відповідь дається тиждень. Далі ми публікуємо офіційну відповідь і чекаємо результату до визначеного терміну.

Активісти на місцях не дадуть зам`яти справу, а ми проконтролюємо увесь процес.

 

Якщо ворог не здається

Якщо чиновник розуміє, що його особистих зусиль і повноважень для вирішення проблеми може не вистачити, тоді він зобов`язаний негайно запросити «важку артилерію» – Генпрокуратуру, депутатів усіх рівнів, ЗМІ, організовану громадськість, і разом розрубати корупційний вузол. Його нерішучість та бездіяльність буде вважатись ознакою корупції і матиме усі відповідні наслідки.

Почнемо очищення України разом, збудуймо незалежну квітучу Державу!

Звертайтесь, пишіть: